Specialty High Point Awards


PRE Horse: Fresona ROY and Sheilah Melsness

PSL Horse: Infanta RAF and Monica Zitz

IALHA Horse: Listo YR and Samantha Potts

Vintage Rider:

     Champion: Deborah Ostrofsky

     Reserve Champion: Janita Smith

1st Time ERAHC Member Competitor:

     Champion: Carol Branscome

     Reserve Champion: Carol Branscome

Overall "Fun"tastic Show:

     Champion: Black Diamond Damian and Alice

          Barlow

     Reserve Champion: Nautica MC and Mindy

          Finelli


WE Licensed Officials Seminar - Roane State Expo Center, Harriman, TN  Click HERE for more info.

Tennessee Working Equitation Show - Roane State Expo Center, Harriman, TN. Click HERE for the Prize List.

Pennsylvania Working Equitation Show - Birchtown Stables, Forest City, PA. Click HERE for the Prize List.

ERAHC Open Dressage Show - Virginia Horse Center, Lexington, VA. Prize List available soon.

ERAHC Breed and Funtastic Show - Virginia Horse Center, Lexington, VA. Prize List available soon.

Virginia Working Equitation Show - Virginia Horse Center, Lexington, VA. Prize List available soon.




2019 ERAHC Open Dressage Show Results.

Click the photo above for the 2019 Breed/Fun Results

This is the home of ERAHC Shows and Events as well as Lusitano and Andalusian Horse Information.

ERAHC SHOWS AND EVENTS

2019 ERAHC Open Dressage Show, Breed Show, Funtastic Show, and WE Show Results are in!!!

2019 ERAHC WE Show #3 Results.

Click the photo above for the 2019 WE Show #3 Results

Click the photo above for the 2019 Dressage Results

2019 ERAHC Breed and Funtastic Show Results.

May 21-22, 2020


May 23-24, 2020


July 12-13, 2020


August 20, 2020


August 21, 2020


August 22-23, 2020



Working Equitation Championships


Children's Level:

     Champion: Brewster and Gwyneth Washburn

     Reserve Champion: Darby and Max Malan

Level 1 - Introductory:

     Champion: Spalsh of Glory and Dianne Hutchinson

     Reserve Champion: Iberian Onyx CAL and Arielle Blackstone

Level 2 - Novice A:

     Champion: Dior and Rebecca Yount

     Reserve Champion: Oliver Red Tari and Biddy Lowry

Level 3 - Novice B:

     Champion: Perla WSEC and David Washburn

Level 4 - Intermediate A:

     Champion: Tambore HM and Tracy Click
Level 5 - Intermediate B:

     Champion: Windsong's Tesero and Sandra Washburn

     Reserve Champion: Sincerrey Santiago and Rose Watt